Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Kierownik Projektu

dr Przemysław Pałka
Przemysław Pałka pełni funkcję Kierownika Projektu "Prywatne Prawo Danych: Pojęcia, Praktyki, Zasady i Polityczność". Jest adiunktem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a także Affiliated Fellow w Information Society Project na Uniwersytecie Yale. Jego zainteresowania badawcze obejmują styk prawa, technologii i sprawiedliwości społecznej. W szczególności interesuje się prawem prywatnym, prawem konsumenckim, prawem danych osobowych, automatyzacją prawa, prawnymi aspektami sztucznej inteligencji, obiektów wirtualnych i interoperacyjności. Przed rozpoczęciem pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim w styczniu 2021 roku, Przemysław Pałka pełnił funkcję Yale's Fellow in Private Law (2018-2020), a także Researcher w European University Institute we Florencji (2016-2018). Posiada tytuł doktora ('17) i LLM ('14) EUI, a także tytuł magistra ('13) Uniwersytetu Warszawskiego.
Przeczytaj więcej na blogu Przemysława Pałki o prawie, społeczeństwie, technologii i filozofii: PrzemysLAW.technology
Widok zawartości stron
Asystent badawczy

mgr Katarzyna Wiśniewska
Katarzyna Wiśniewska jest asystentką badawczą w Projekcie "Prywatne Prawo Danych: Pojęcia, Zasady, Praktyki i Polityczność" oraz asystentką w Katedrze Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie odbywa studia doktoranckie w zakresie nauk prawnych w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych oraz aplikację radcowską. Jej zainteresowania naukowe obejmują prawo prywatne, prawo IT, ochronę konkurencji i konsumentów, prawo UE oraz prawo japońskie. Jest absolwentką ('20) prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie obroniła pracę magisterską w Katedrze Prawa Cywilnego pod kierunkiem prof. dr. hab. Fryderyka Zolla. Ukończyła również studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami IT na Politechnice Warszawskiej.
Widok zawartości stron
Asystent badawczy
mgr Radosław Pałosz
Radosław Pałosz jest Asystentem Badawczym w projekcie "Prywatne Prawo Danych: Pojęcia, Zasady, Praktyki i Polityczność". Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2017 r. Jest doktorantem w Katedrze Teorii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W swojej pracy akademickiej specjalizuje się w zagadnieniach związanych z AI&Law, analizą instytucji społecznych w kontekście cyfrowym, a także wpływie nowych technologii na prawo. Jest kierownikiem indywidualnego projektu naukowego finansowanego przez Narodowe Centrum nauki pt. "Powstawanie porządków normatywnych w grach MMORPG w perspektywie niektórych koncepcji teoretycznoprawnych". Od lipca 2021 r. Radosław jest adwokatem w Krakowskiej Okręgowej Izbie Adwokackiej.
Widok zawartości stron
Osoby afiliowane
Projekt "Prywatne Prawo Danych" jest otwarty dla wszystkich chętnych do współpracy! Jeśli chciałbyś/chciałabyś się przyłączyć, wyślij maila z kilkoma słowami na swój temat na adres przemyslaw1.palka@uj.edu.pl
Widok zawartości stron
mgr Jan Czarnocki
Jan Czarnocki jest doktorantem i stypendystą Marii Skłodowskiej-Curie w KU Leuven Centre for IT & IP Law. Obecnie zajmuje się badaniem prywatności i ochrony danych, koncentrując się na danych biometrycznych i zdrowotnych w kontekście IoT-AI, w ramach projektu Horizon 2020 Privacy Matters ITN. Jego badania obejmują skrzyżowanie prawa, filozofii, technologii i polityki. Posiada tytuł magistra prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz tytuł LL.M. w zakresie prawa porównawczego uzyskany na China University of Political Science and Law w Pekinie.
Widok zawartości stron
dr Bartosz Janik
Bartosz Janik jest doktorem prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także adiunktem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jego zainteresowania badawcze obejmują analityczną filozofię prawa (superweniencja i ugruntowanie faktów prawnych, ontologia społeczna), prawoznawstwo eksperymentalne (efekt zakotwiczenia, paradoks abstrakcji/konkretów, błąd perspektywy czasu) oraz filozofię umysłu (przekonania urojeniowe, psychopatologia filozoficzna). ResearchGate
Widok zawartości stron
Małgorzata Kuśmierczyk
Małgorzata Kuśmierczyk studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz informatykę społeczną na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest założycielką Studenckiego Koła Naukowego CyberLaw. Jej główne zainteresowania badawcze koncentrują się na styku prawa i technologii, w szczególności na prawnych i społecznych aspektach sztucznej inteligencji, prawie danych oraz legal design.
Widok zawartości stron
dr Szymon Osmola
Szymon Osmola jest stypendystą w The Edmond J. Safra Center for Ethics na Uniwersytecie Telawiwskim. Posiada tytuł doktora (2022) European University Institute we Florencji, a także magistra prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego (2017). Jego zainteresowania naukowe obejmują filozofię prawa i filozofię polityczną, prawo prywatne, prawo europejskie, a także behawioralną ekonomiczną analizę prawa.
Widok zawartości stron
mgr Maciej Próchnicki
Maciej Próchnicki jest doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia na styku prawa, filozofii i nauk behawioralnych, w szczególności sądowe podejmowanie decyzji. Ukończył studia magisterskie z zakresu prawa (‘16) oraz kognitywistyki (‘20).
Widok zawartości stron
Koło Naukowe CyberLaw UJ
CyberLaw jest kołem naukowym działającym na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zrzeszającym studentów zainteresowanych tematyką związków prawa i nowych technologii. Spotkania orbitują wokół największych problemów związanych z powszechną digitalizacją oraz jej społecznymi i etycznymi implikacjami.